SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 1877330
nr 187 7330
Skedar
2 st, Silver, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 oktober 2002
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver